Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Vitamin ve minerallerin eksikliği sonucu ortaya çıkan hastalıklar

Yaşamak her canlının en doğal hakkıdır. Yeterli ve dengeli beslenmek de kaliteli yaşamın zorunluluklarındandır. Ancak yiyeceklerimizin hazırlanması, pişirilmesi, saklanması sırasında sağlıklı yaşamak için almak zorunda olduğumuz vitamin ve mineraller başta olmak üzere tüm besin ögeleri büyük kayba uğrar. Bu ders ile vücut çalışmasında önemli görevleri olan vitamin ve minerallerin vucuttaki görevlerini, kaynaklarını, günlük alınması gereken miktarlarını, yetersiz alındıklarındagörülen sağlık sorunlarını, gıda işlemede oluşan kayıplarını ve bu kayıpları giderme yollarını öğreneceksiniz. Bu ders sizin günlük yaşamınız için ve iş hayatınızda iyi bir rehber olacaktır. Bulunduğunuz her ortamda vitamin ve mineral kayıplarının önemini bilecek ve çalışmalarınızı ona göre yönlendireceksiniz. Unutmayın ki sağlık kaybedildiğinde yerine konulması en pahalı değerdir. Bizlerde sağlığımızı kaybetmeden önce gerekli tedbirleri alacak, vitamin ve mineral yönünden zengin besinler tüketecek ve besinlerin hazırlanması, pişirilmesi ve saklanması sırasındaki besin ögesi kayıplarını en aza indirerek önlemleri alacağız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

ayşegül

eksikliğindeki hastalıklar sitede yookk bulamadım

16-10-2010 20:27

  webmaster Pdf

  yukarıdaki PDf indirme linkine basınız

  16-10-2010 23:25

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler