Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Meyveli tatlı tarifleri

Tatlılar, enerji verme özelliğinden dolayı vazgeçilmez yiyecek gruplarındandır. Enerji vermesinin yanında bir de lezzeti eklersek neden bu kadar çok tüketildiğini anlamış oluruz. Bu derste meyvelerden hazırlanan ulusal ve uluslararası tatlıları öğreneceksiniz. Meyvenin doğal lezzetini değişik ürünler ilave ederek ve farklı yöntemler kullanarak yeni ve çok özel tatlara dönüştüreceksiniz. Daha önceki tatlı derslerinde öğrendiklerinize bu dersteki meyveden hazırlanan tatlıları eklediğinizde tatlılar konusunda daha fazla bilgi ve beceri kazanmış olacaksınız. Meyvelerden hazırlanan tatlılar diğer tatlılardan hem daha hafif hem de yapımı en kolay olanlarıdır. Fakat dikkat edilmesi gereken püf noktaları unutmamak gerekir. İşte size bu derste bunlarla ilgili ip uçları verilecektir. Mesleğinizde ilerlemenin yanında kendinize, misafirlerinize, ve sevdiklerinize bu öğrendiğiniz tatlıları yaptığınızda yeteneğinizi ve becerinizi siz de taktir edeceksiniz. Bu dersi tamamlamanız bundan sonraki tatlı derslerine bir basamak oluşturacaktır. Aynı zamanda bu gruptaki diğer tatlıları da kolaylıkla yapabileceksiniz. Sofralarımızın vazgeçilmez yiyeceği meyve tatlılarının yapımıyla ilgili kazandığınız bilgi beceri ve tecrübeler sizi alanınızda daha çok ustalaştıracak yiyecek- içecek sektörünün vazgeçilmez bir elemanı haline getirecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler