Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Evde pizza hazırlamak

Meslekî eğitimsizlik nedeniyle her türlü meslekî rekabet gücünün olmaması iş imkânlarının da sınırlı kalmasına neden olmaktadır. Yaşamın çok daha zor ve işsizliğin de çok olduğunu dikkate alırsak kendimizi eğiterek yeni beceriler kazanma yeni iş imkânları yaratılmasında önemli bir aşama olacaktır. Pizza “lüks” bir gıda maddesi değildir; sıradan bir yiyecektir. Pizzanın iyisi, kötüsü vardır; kalitelisi, kalitesizi, yenmezi ve de gerçek gurme, otantik, rustık pizzalar vardır. Eğer pizza mayalı hamurlarını ve pizzaları yapmayı iyi öğrenirsen, lahmacunlar, etli vs pideler, gözlemeleri yapmak senin için çok kolay olacaktır. Pizzadaki çeşitlilik ve yaratıcılığı anlamak ve uygulamaya dönüştürebilmek, çok lezzetli çeşitleri yaratmayı, üretmeyi ve hatta bu muhteşem lezzetleri de pazarlamanızı sağlayarak yeni iş imkânları yaratacaktır. Ayrıca ticarî mutfakların patisör bölümlerinde eğitilmiş ve bilinçli eleman olarak tercih edilmenizi sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler