Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Et Yemeği tarifleri 3

Hiç bir otel veya restoran yoktur ki mutfağında et yemekleri pişmesin. Vejeteryan mutfakları dışında tüm mutfakların mönülerinde et yemekleri mutlaka bulunur. Hatta mönülerin temelini et yemekleri oluşturur. Diğer yemekler ve garnitürler et yemeğine göre planlanır. Etlerle verilen sos ve garnitürleri önceki derslerde aldınız. Et yemekleri hazırlarken uygun sos ve garnitürünüde hazırlayarak servise hazır hale getirebileceksiniz. Bu ders et yemekleri ile ilgili öğreneceğin bilgilerin son aşamasıdır. Şimdiye kadar et hazırlama dersinde etlerin bölümlerini ve bölümlerine göre hazırlanma yöntemlerini gördünüz. Et Yemekleri I ve Et Yemekleri II derslerinde etlerin çeşitli pişirilme yöntemlerini öğrendiniz. Et yemekleri III dersinde eksik kalan pişirme yöntemlerini öğreneceksiniz. Bu derste etlerin roti olarak, ızgarada(grıll) ve graten olarak pişirilmelerini, pişirme ve servisinde dikkat edilecek noktaları öğreneceksin. Artık etlerin pişirilmesi ile ilgili eksik bilginiz kalmayacak. Et Yemekleri III dersinü de tamamladıktan sonra size verilen herhangi bir eti en lezzetli yemek haline dönüştürmek için neler yapmanız gerektiğini eksiksiz olarak bileceksin. Teknik bilgilerin ışığında yapacağın uygulamalarla görünüşü ve lezzeti mükemmel olan et yemeklerini hazırlayıp sunacaksınız. Sunduğunuz yemeklerin beğenilmesi ve alacağınız övgüler sizi daha da iyi olmaya çalışmak için motive edecektir. Sadece derslerde öğrendiklerinle kalmamalısınız. Öğrendiğin bilgiler ışığında kendiniz yeni yemekler türetmelisiniz. Çünkü yeni bir yemek keşfetmek insanı yeni bir yıldız keşfetmekten daha çok mutlu eder.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler