Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Yemek ve Gıda ürünleri

Yemek Tarifleri, Yemek hazırlama teknikleri, Organik gıdalar. Beslenme ve sağlık. Yemeklerin sunulması ve servisi. Sebzeleri pişirmede dikkat edilecek konular. İçeceklerin hazırlanması ve sunulması. Salata ve Soslar. Yiyecek çeşitleri ve dondurucuda saklanması için yapılması gerekenler.


Masa örtüsü ve peçete hazırlamak

Beslenme ihtiyaçları hayat standartlarına göre değişiklik göstermektedir. Önceleri insanlar yaşayabilmeleri için beslenmişlerdir. Günümüzde insanlar gelir düzeyleri artıkça yaşamak için beslenmenin yanı sıra sohbet etmek, eğlenmek ve hoşça vakit de geçirmek istemektedirler. İnsanlar evlerinde yemek yeme imkanlarına sahip oldukları halde değişik ortamlarda, değişik kişilerle tanışmak, birlikte olmak istemektedirler. Yiyecek içecek işletmeleri de insanların bu talepleri doğrultusunda daha güzel, daha gösterişli ve rahat yemek yeme ortamları hazırlamaya çalışmıştır. Bunun için yemeklerin lezzetleri kadar yemek masasının düzeni ve sunumunda değişik araç gereç kullanımına da yer verilmeye başlanmıştır. Bu araç gereçlerden masa örtüleri ve peçeteler ayrı bir öneme sahiptir. Masa örtüleri ve peçetelerinin kullanımındaki en önemli unsur konukların gözlerine ve zevklerine hitap etmektir. Öğün ve mönü çeşidi ne olursa olsun masa örtüsü ve peçete olmayan bir yemek masası düşünülemez. Usulüne uygun masa örtüsü serme ve peçete kullanımını öğrendiğiniz takdirde sektörde kalifiye eleman olma yolunda ilerleyebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler