Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Desenlerin Cama aktarılması

Günümüze kadar hiçbir malzeme, cam kadar değişik alanlarda kullanılmamıştır. Camın çok amaçlı kullanılabilmesi dışında, sade veya diğer malzeme ve tekniklerle süslenmesi yapılabilecekleri sonsuz kılmaktadır. Cam süsleme ve renkli cam yapımı son iki bin yılda cam yapımı aynı olmakla birlikte, teknolojik gelişmeler cam süsleme tekniklerini ilerletmiş ve cam süslemeyi çeşitlendirmiştir. Hazırlanan bu derste, cam üzerine transfer hazırlama ve hazır transferi yapıştırma ile ilgili tanımlar ve malzeme bilgileri konularını ele alacağız. Ders sonunda öğrendiğiniz bilgiler ışığında transfer yapımı ve hazır transferi cam üzerine yerleştirme ve pişirme uygulaması yapabilirsiniz. Ders sonunda öğrendiğiniz bilgi ve beceriler ile teknolojik gelişmelere uygun yeni yöntemlerle cam üzerine deseni direkt renkli ya da altın yaldızlı kâğıt ile geçirerek pişirip farklı süslemeler yapabilirsiniz. Endüstrideki geniş kullanım alanı içinde bu bilgi ve yeterliği kullanma imkânı bulacaksınız. Diğer derseri de tamamlayıp kendinizi mesleki alanda iyi yetiştirdiğinizde cam endüstrisi alanında hizmet veren kuruluşların ilgili bölümlerinde çalışabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler