Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik tabak desenleri yapımı 2

Seramiğin kollarından olan “çini” en önemli geleneksel sanatlarımızdandır. Yüzyıllar boyunca değerini kaybetmeden, korunup yaşatılmıştır. Çini, yurt içinde büyük bir sektör olmasının yanında, yurt dışında da geniş bir satış yelpazesiyle değer kazanmaktadır. Çininin yaygınlaşması, sektördeki nitelikli eleman ihtiyacı da artırmaktadır. Nitelikli eleman görünüm ve malzemesi, özellik ve dayanımı istenen niteliklerde ürünler ortaya çıkaran kişidir. Bu da kaliteyi beraberinde getirir. Nitelikli eleman işini yaparken zamandan, enerjiden, malzeme ve emekten tasarruf ederek yapacaktır. Böylece ülke ekonomisine büyük katkı sağlamış olacaktır. Bu nedenle seramik sektöründe yer alan firmaların küçük ölçekli işletmelerin beklentileri ve geleceğe ilişkin talepleri nitelikli eleman ihtiyacıdır. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda; çini tabak formu üretimi aşamalarından olan rötuşlama, astarlama işlemlerinden sonra bisküvi pişirimlerini yapabileceksiniz. Bu ders, çini sektörünün istediği nitelikli iş gücünün yetişmesine yardımcı olacaktır. Bu ders sizlerin üretken olmanızı sağlayacaktır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler