Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Emaye boya nasıl kullanılır

Seçtiğiniz meslek günümüzde en çok tercih edilen mesleklerden birisidir. Geleceği oldukça parlak olan bu mesleği en iyi şekilde yapabilmek için temel bilgi ve becerileri öğrenmelisiniz. Geçmişten beri süregelen yüzey işleme yöntemlerine ve bunların uygulamalarına baktığımızda , öncelikle renkli malzemelerle ve boyalarla yapılan örnekleri görüyoruz .Cam süsleme sanatında , renkli boyalar genellikle fırçayla uygulanır . Geçmişte de çok değerli camcılık örnekleri bu yolla oluşturulmuştur . Üstelik bugün çok gelişmişteknoloji bu konuyu desteklemektedir . El ustalığına dayanan tekniklerde bütün hüner , insan elinin duyarlığına dayanır . Kullanılan boya , cam ve sıcaklık arasındaki ilişkiler önemlidir . Bunun için bu ders; emaye boya çeşitlerini , karışımlarını, uygulamalarınıve pişirim derecelerini öğrenmenizi sağlayacaktır . Değişik denemeler yaparak emaye boyalar hakkında bilgi sahibi olacak ve diğer derslerde bu bilgileri kullanacaksınız . Bu dersteki bilgiler, seçtiğiniz meslekte ilerlemenizi ve kendinizi meslekî alanda geliştirmenizi sağlayacaktır .

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler