Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Anaokulunda drama uygulamaları

Bireyin mutlu ve başarılı bir yaşam sürdürmesi, sağlıklı iletişim kurabilmesi ile sağlanır. Çocuk, bu bilince eğitim yolu ile ulaşır. Yaşam çizgisi, küçük yaşlardan başlayarak farklı ortamlardaki deneyimlerle belirlenir. Çocuğun sosyal bir varlık olabilmesi, kendi kimliğini ortaya koyması, problemlere çözüm bularak sağlıklı,çalışkan,yaratıcı kişilik oluşturması yaşadığı toplum açısından da büyük önem taşır. Drama uygulamaları sağladığı yararlar yönünden çocuğun donanımlı bir birey olarak topluma katılmasında büyük rol oynar.Drama uygulamaları ile çocuk kendi kimliğini, bedenini tanır.Çevresinde yaşayan bireyleri tanır, onlarla iletişim kurar, uyum gösterir, onlara güvenmeyi öğrenir. Yaptığı işlere konsantre olur, yaptığı işlerde birlikte olduğu kişilerle kaynaşır,paylaşır, sorunlara çözüm yolları arar ve bulur. Yeni fikirler üretip farklı durumlara uyum sağlar. Bütün bu kazanımlarla mutlu, sosyal, başarılı, sağlıklı bir varlık olduğunun farkına varır. Drama uygulamaları erken çocukluk eğitim kurumlarının programlarında günlük etkinliklerde her sürecin içinde eğitim amaçlı kullanılır. Siz de bu dersten edineceğiniz bilgilerle kendi eğitiminize katkılar sağlayarak aynı zamanda yapacağınız erken çocukluk eğitim kurumlarındaki uygulamalarınızda yararlanabileceksiniz. Drama uygulamalarını öğrenerek farklı ve zevkli deneyimler edinebilir, bilinçli bir drama katılımcısı olabilirsiniz. Çalışmalarınızı bireysel olarak sürdürerek liderlik yapabilirsiniz. Bu amaçla hazırlanan derste drama uygulama basamaklarına ilişkin bilgileri öğrenebilecek, bu basamaklara ilişkin örnek uygulamalar yapabilecek ve özel eğitim gerektiren çocuklarla drama uygulama becerileri geliştirebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır