Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Hesap Açmak için Gerekli belgeler

İnsanlar toplumsal faaliyetleri gereği günlük yaşamlarında ve iş hayatlarında bireysel ve toplumsal risklerle karşı karşıyadır. Meydana gelebilecek olan risklerin az hasarla atlatılabilmesi ve bu riskler sonucunda ekonomik olarak zor duruma düşmemeleri için tedbirler alması gerekmektedir. Bu durum sonucunda sigorta kavramı gelişmiştir. Sigorta; ileride meydana gelmesi muhtemel tehlikeden doğacak zararın giderilmesinin, önceden yapılan prim ödemeleri karşılığında taahhüt edilmesidir. Dünyada modern anlamı ile sigortacılık; gerçekleşebilecek fiziki riskler sonucunda ticari yaşam ve bununla bağlantılı olarak ekonomik faaliyetlerin zarar uğrama tehlikesini karşılayabilmek düşüncesinden hareketle başladı. Gelişen teknolojik yapı ile beraber tüm dünyada ve bütün sektörler üzerindeki gelişimlere ayak uyduran sigortacılık mesleği de teknolojik olarak yeni enstrümanlar ve yeni teknolojiler üretti. Bunun sonucunda sigortacılık paket programları üzerinde dijital ortamda yapılan sigortacılık gelişti. Sigortacılık paket programları sigortacılık faaliyetlerini daha düzenli, daha sistematik, daha hızlı ve daha etkin gerçekleştirebilmek ihtiyacı ile geliştirildi. Sigortacılıkta hesap işlemleri, poliçe ve kambiyo işlemleri gibi takibi çok önemli işlemler paket programlar sayesinde takip edilir oldu. Bu ders notlarının amacı gelişen teknoloji ile beraber ilerleyen sigortacılık meslek dalında sigortacılık paket programını kullanmayı öğrenmek, sigortacılık paket programında müşteri hesapları, kasa ve banka hesaplarını kontrol edebilmeyi öğretmektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler