Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Hayat Sigortası Şartları

İnsanlar, özellikle aile reisleri, aile bireylerine veya bakımını yüklendikleri kişilere karşı olan sorumlulukları nedeni ile gelecek endişesi duymuşlar ve bunu gidermek üzere de bazı çözüm yolları aramışlardır. İşte can sigortaları dalının önemli bir bölümünü oluşturan hayat sigortaları, sigortalının ölümü veya malul kalması hallerinde geride kalanlara bir tür gelir ya da para bırakma olanağı sağladığı için bu çözümlerin biri olarak doğmuştur. İşaret edilen bu işlevi nedeniyle yaşam sigortaları çok eski yıllardan bu yana yapıla gelmektedir. Hayatımız boyunca denetlenmesi mümkün olmayan sürprizlerle, yani risklerle karşı karşıya kalıyoruz. Günümüz koşullarında uzun yaşamak bile,’’İleri yaşlarda nasıl geçinirim?’’ kaygısıyla bir risk halini aldı. Değişen sosyal ve ekonomik şartlar kişilerin emeklilik yıllarında gelir ihtiyaçlarını ön plana çıkardı. Tüm bunlar sigortacılığı, özellikle de hayat sigortalarını insanlar için çok önemli bir hale getirdi. Sen de bir sigortacı olarak, bu dersle öğreneceğin bilgilerle insanlara yön veren çok önemli bir konumda olduğunu unutma!

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler