Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Bahçede domates yetiştirme ipuçları

Günümüz de sağlığa verilen önem gittikçe artmaktadır. Çünkü değişen çevre şartları her geçen gün biraz daha kirlenen çevre, stres birçok gıda ile vücudumuza aldığımız zararlı katkı maddeleri bağışıklık sistemimizi zayıflatırken hastalık sayısı da o nispette artmış tedavileri de pahalanarak zorlaşmıştır. Zaten maksat hasta olmadan sağlıklı yaşamak hastalandığımızda ise yaşam kalitesini artırabildiğimiz kadar artırmak olmalıdır. İşte size burada altın kadar değerli bir sebzeden bahsetmek istiyorum. Domates son yapılan araştırmalara göre çağımızın sinsi hastalığı kanserin bazı türlerine koruyucu etki yapmakla kalmayıp içinde bulundurduğu vitaminler ve bol likopen sayesinde kalbimizin dostu olmaktadır. Daha zinde bir beyin pırıl pırıl bir cilt, parlak saçlar ve sağlıklı bir vücut için sizi domates yetiştirmeye davet ediyoruz. Domates yetiştiriciliğinde size yardımcı olmak için hazırlanan bu ders ile göreceksiniz ki bazı şeyleri üretmek hazır alıp yemekten daha zevklidir. Yetiştirirken fark edeceksiniz ki hiçbir şey kendiliğinden ortaya gelmiyor. Vaktinde sulama, ilaçlama, gübreleme yapmaz, ilgiyle bakmazsanız sonuçlar istediğiniz gibi olmaz. Ama bu sizi korkutup yıldırmasın sevgi emek ister ve emeğin karşılığı size çok güzel bir şekilde döner. Bir meslek olarak yetiştiriciliği seçmeseniz de hobi olarak evinizin bahçesinde, balkonunda uygun olan alanda, domates yetiştirebileceksiniz. Yetiştirirken fide olarak diktiğiniz yemyeşil domates belli bir zaman sonra güzel sarı çiçekleriyle kendisine özenle baktığınız için size teşekkür edecek. Bitmedi siz domatesine bakın ve onu sevmeye devam edin. Sakın bitkiler sevgiden ne anlar diye düşünmeyin sevginin dili birdir ve bitkilerde sevgi dilinden çok iyi anlar. Gördünüz mü? Minik yeşil domatesleri ve pembeden başlayarak kırmızıya dönen rengini. Evet, hadi kendi elinizle koparın ve afiyetle yiyin. Nasıl? Zevkli değimli? Kahverengiden sarıya kırmızıdan yeşile kısacası tabiatın eşsiz renk cümbüşü dünyasına biran önce gitmek için sabırsızlanıyorsunuz değil mi?

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler