Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Ticari Matematik Ders Notları 1

Günümüzde iş hayatında bazı mali problemlerle sıkça karşılaşılabilmektedir. Ticari Matematik I dersi bu problemleri çözmenizde ve özellikle, pazarlama alanında çalışırken karşılaşacağınız ticari işlemlerde, size yardımcı olacaktır. Pazarlama, ürün ve hizmeti arz edenlerle, talep edenleri karşılaştırma sanatıdır. Sadece kâr amacı güden satışçı işletmelerin faydalandığı bir dal olmayıp pek çok alana uyarlanabilen, hayatın içinden örnekler veren, insan ilişkilerini geliştiren bir bilimdir. Bugünün pazarlama çalışmalarında temel ilke MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ SAĞLAMAKTIR. Günümüzün gelişen ve her gün yeni aşamalar kaydeden teknolojiye iş ve ticaret hayatına uyum sağlamak zorunludur. Bunun içinde işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayabilen, yetenekli, çevresiyle doğru iletişim kurabilen, müşteri isteklerine cevap verebilen eğitimli ve nitelikli elemanlar gerekmektedir. Avrupa Birliği’ne girme aşamasında iç ve dış rekabet her geçen gün biraz daha artacak; dolayısıyla da bu alanda daha fazla insan kaynağı gerekecektir. Sizlerde eğitiminizi tamamladıktan sonra, gerekli beceri ve yeterlikleri kazanmış, çevresine duyarlı, insan ilişkileri kurallarını uygulayan, başta bilgisayar olmak üzere çalışma hayatını kolaylaştıran teknolojik aletleri kullanabilen, kendine özen gösteren ve hayata olumlu bakabilen gençler olarak pazarlama alanında yerinizi alacaksınız. Yukarıdaki hedeflere uygun, pazarlama alanında istihdam edilebilir sayısal beceriler ve yeterlikler kazanmanızda bu dersinden faydalanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler