Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik tabak ve çanak yapımı

Seramik, dünyanın en eski el sanatlarından birisidir. İnsanoğlunun ateşi bulmasıyla ve çamurdan yaptıkları formları pişirmeyi keşfetmeleri ile seramik, insan hayatında yerini almıştır.Bugün evimizde süs eşyasından tutun da uzay mekiklerinin gövdesine kadar bir sürü alanda seramik karşımıza çıkmaktadır. Tasarım ilkelerini kavrayarak, kişisel birikim, yaratıcılık, estetik ve seramik çamuru biçimlendirme yöntem ve tekniklerini kullanarak yapılan çalışmalar sonucu yeni eserler ortaya çıkar. Bu eserler kişinin yeteneği, ilgisi ve sevgisine eğitim yolu ile yeterlilik kazandırılmasını sağlar. Bu dersi tamamladığınızda; özgün tasarım yapma becerisi kazanarak, seramik hammaddelerini tanır, şekillendirme yöntemlerini kavrar, sırlamayı öğrenirsiniz. Plastik sanatların temel ilkelerini kavrar, seramik ve sanat alanındaki yenilikleri izlerseniz ve yaratıcı olma gereğini kavrayarak özgün form şekillendirme becerisi kazanarak yeni ürünler ortaya çıkarırsınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler