Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Seramik ve Cam Nasıl pişirilir

İnsan var olduğundan beri kendini bir biçimlendirme gereksinimi bulmuştur. Bu gereksinimini karşılarken kendine doğayıörnek almıştır. İnsanlar doğadaki toprağı kullanarak seramik ve cam hammaddesini kullanmayıöğrenmişve çeşitli malzemelerden fonksiyonu olan ürünler ortaya koymuşlardır. Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren makineler seramiğin ve camın işlenmesinde hızla yerini almışve çeşitli fırınlar üretilerek yeni teknikler ortaya çıkarılmıştır. Bu kaynakla seramik formlarıve füzyon vitray tekniğinde hazırlanan ürünleri özelliklerine uygun olarak fırına yükleyip, uygun sıcaklıkta fırınlayıp, fırınlama sonrası kalite kontrollerini yapabilecek duruma geleceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Elif Sitede sorun

İyi günler bir sorun hakkında bilgi: Web sayfanızda sağ menüde bulunan Seramik ve Cam Nasıl pişirilir kısmı açılmıyor açılan kısımda hata var... Ben kursa gidiyorum o bölüm hakkında bilgi almam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

15-03-2010 13:02

  webmaster pdf

  Dosya bilgisayarda açıyor ama internette açan ssitem sanırım açamıyor.

  çözüm: PDF indir linkine sağ tıklayıp "Hedefi farklı kaydet" derseniz bilgisayarınıza indirip Adobe acrobat ile okuyabilirsiniz.

  15-03-2010 14:01

   Elif Çok teşekür ederim

   Düzenlemeyi yaptığınız için sizlere teşekür ederim istediğim bilgiye ulaşabildim teşekürler.

   16-03-2010 11:14

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler