Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


Medikal Devre Elemanları

İnsanların matematiksel hesaplamaları kolaylaştırmak için aradığı çözümler büyük bir serüven sonunda programlanabilir tümleşik devrelerin icat edilmesini sağlamıştır. Programlanabilir tümleşik devrelerle büyük sayılarla işlem yapılmakta ve elde edilen sonuçlar saklanabilmektedir. Mikroişlemci sistemler ve mikrodenetleyiciler maliyetinin düşük olması, az yer kaplaması, tasarımları kolaylaştırması, sistem üzerindeki değişikliklerin sistemi değiştirmeden yazılım güncelleme ile yaptırılabilmesi, programlanabilir tümleşik devrelerin birçok alanda kullanılmasını sağlamıştır. Programlanabilir tümleşik devreleri otomobillerde, cep telefonlarında, biyomedikal cihazlarda, kameralarda, fax-modem cihazlarında, fotokopi makinelerinde, radyo, televizyon ve endüstrinin her kolunda görmek mümkündür. Sizler bu dersi tamamladığınızda tümleşik devrelerin yapısını, çalışmasını ve çeşitlerini öğrenecek, programlanabilir tümleşik devreleri ve hafıza birimlerini ayırt edebilecek, sökebilecek, gerektiğinde uygun programlama cihazlarını kullanarak hatasız olarak program yükleyebilecek ve tekrar yerine monte edebilecek bilgi ve becerileri yeterli ölçüde kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır