Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Güzellik ve Saç Bakımı

Bu bölümde kuaförlerin kullanacağı teknikler, ve güzellik konularında teknik bilgiler bulabilirsiniz. Daha güzel olmak veya kuaför olarak müşterilerinize daha güzel hizmet verebilmek için bu bölümdeki belgeleri inceleyebilirsiniz.


Masaj Teknikleri

Masaj insanlığın en eski kültürlerinden günümüz modern toplumlarına uzanan rahatlatıcı, tedavi edici, elle birebir olarak uygulanan sistemli manevraların bütünüdür. Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri içinde masaj, estetik amaçlı uygulanmakta ve her gecen gün bu uygulamalar önem kazanmaktadır. Bu nedenle nitelikli, güvenilir, güler yüzlü kalifiye elemanlar olarak yetişmeniz amacı ile bu öğrenim materyalini hazırlamış bulunuyoruz. Öğrenme faaliyetlerimizin birinci kısmında, masajın tarihi, tanımı, önemi, çeşitleri, temel amaçları, masajın etki alanları, masajın uygulanamayacağı durumları; ikinci kısımda, masaj odasının hazırlanmasını; üçüncü kısımda, müşterinin hazırlanması ve pozisyonlama; dördüncü kısmında, masaj elamanının hazırlanmasını; beşinci kısımda, masaj esnasında kullanılan kaydırıcıları; altı, yedi, sekiz dokuz, on ve on birinci kısımda ise klasik masaj tekniklerini ele aldık. Hazırlanan öğrenim faaliyetleri sonunda masaj tekniklerini öğrenerek genel vücut masajı için ön hazırlıklarınızı yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır