Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Yüz ve Vücut boyama

Günümüz toplumunda çocuklara özgü yaratılan dünyanın, giderek hızla artan bir tempoda geliştiği ve onlara özgü üretimin ayrı bir sektör haline geldiği görülmektedir. Çocuk mağazaları, çocuklar için hazırlanmış filmler, tiyatrolar, özel televizyon programları, çocuk kulüpleri, restoranlar bunun yanında tanınmak ve potansiyellerini artırmak isteyen firmalar da çocuklara yönelik animasyon etkinlikleri düzenlemektedirler. Animasyon etkinlikleri bir gösteri ve sahne sanatıdır. Bu sanatın ilgi çekici olmasında yüz boyama etkinliklerinin önemli bir rolü vardır. Yüz boyama eski çağlardan beri yapılmaktadır. İlkel kavimlerde savaşlarda, dinsel törenlerde ve eğlence amaçlı olarak insanlar yüzlerini boyamışlardır. Günümüzde sahne sanatlarıyla uğraşan herkes daha çekici görünmek ve canlandırdığı karaktere uygun olmak için yüzlerini boyamakta veya makyaj yapmaktadırlar. Okul öncesi eğitimde, çocuğun hızlı gelişimi ve ilgilerinin değişmesinden dolayı öğrenmenin kalıcı bir şekilde sağlanması amacıyla görsel eğitim çok önemli bir yer tutmaktadır. Bu eğitimin gerçekleştirilmesinde yaparak-yaşayarak öğrenme teknik ve metotlarına daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitimin kalıcılığı ve devamlılığı da buna bağlıdır. Bu doğrultuda onları yönlendirmek, teşvik etmek, destek vermek ailelerin ve eğitimcilerin başlıca görevi olmalıdır. Bu derste edineceğiniz bilgi ve beceriler ile animasyonda karaktere uygun yüz boyama (makyaj ) tekniklerini tespit etme, karaktere uygun yüz boyama malzemeleri seçme ile ilgili temel bilgileri kazanmış ve bu bilgileri uygulama becerilerini hazırlamada kullanabilen bireyler olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır