Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Sahne Gösterileri

Dünyada ve Türkiye’de eğlence sektörü çok hızlı değişmekte ve gelişmektedir. Bu amaçla değişik firmalar kurulmakta ve bu sektörde hizmet vermektedir. Gerek konaklama tesislerinde gerekse çeşitli organizasyonlarda gösteriler düzenlenmektedir. Bu faaliyetlerin daha profosyenelce yapılabilmesi için bilinçli, eğitimli bireylerle gerçekleştirilecek organizasyonlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu organizasyonlarda görev alacak bireyler dans, drama, yarışma, özel yetenek gösterileri (illüzyon, hokkabaz vb.) pandomim, müzik dinletileri ve benzeri konularda yeterlilik sahibi olmalıdır. Sahne gösterileri belgesi; size eğlence hizmetleri alanında sahne gösterilerini hazırlama, planlama, uygulama konularında gerekli bilgileri verecektir. Sahne gösterileri dersi ile eğlence hizmetleri departmanında, konukların ve tesisin özelliklerine uygun olarak amaçlar doğrultusunda, çeşitli kaynaklardan araştırma yaparak sahne gösterilerini planlayıp aktivitelerde ullanabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır