Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Özel Eğlence Organizasyonları

Tatil amacıyla seyahat eden ve konaklama tesislerine gelen insanların amacı, yıl boyunca oluşan stresi, yorgunluğu üzerlerinden atmak, aynızamanda gezmek, eğlenmek görmek ve kültür alışverişinde bulunmak olduğuna göre bunlarısağlamanın en kolay yolu animasyon aktiviteleri ve özel organizasyonlar düzenlemektir. Animasyon aktiviteleri turistlerin rahatlamasının yanısıra, turistik talebin artmasına önemli katkıda bulunmaktadır. İnsanlar sadece güneşlenmek için değil eğlenmek, gezmek, görmek ve kültürel alışverişiçin de tatil köylerine gelmektedir. Bu yüzden işletmelerde animasyon aktivitelerinin düzenlenmesi lüks olmaktan çıkmışbir zorunluluk hâline gelmiştir. Animasyon aktivitelerinden beklenen etkiyi en iyi şekilde elde edebilmek için turizm işletmelerinde eğlence ve aktivite departmanı tarafından otelin kaynakları, mali durumu ve görevli personeli dikkate alınarak bir plan ve program doğrultusunda düzenleme yapılmaktadır. Eğlence hizmetleri periyodik programlarda yer alan aktiviteler dışında zaman zaman gerçekleştirilen özel organizasyonlarıda içerir. Sezon başlarında yapılan periyodik paket programlar içerisinde sezon boyunca yapılacak özel organizasyonlar da planlanarak ön hazırlıklarıyapılır. Bu dersteki bilgiler ışığında hem yetişkin hem de çocuklar için özel organizasyon aktiviteleri seçme, özel organizasyon aktiviteleri planlama, hazırlanan programıuygulama bilgi ve becerisi kazanacaksınız. Yetenek ve tecrübelerini geliştirerek bu alanda başarılıbir animatör olmanız dileğiyle başarılar diliyorum.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır