Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çiçek ve Bahçe

Çiçek yetiştirmek ve Bahçe bitkileri hakkında her türlü bilgiyi bu bölümde bulabilirsiniz. Siz de çiçekleri seviyorsanız her türlü çiçek hakkında detaylı bilgileri PDF şeklinde indirin ve internete muhtaç olmadan uzun uzun okuyun.


Sümbül çiçeğinin bakımı nasıl yapılır

Dünyamızı yaşanılır kılan en önemli varlıklar bitkilerdir. Renkleri, kokuları ve güzel görüntüleri ile dünyamızı yaşanılır hale getirirler. Ayrıca bitkiler bizim için besin kaynağı, giyim, kullandığımız eşyaların pek çoğunu ve ilaç ham maddeleri üreten canlılardır. Çevremizin güzelleştirilmesinde, mutlu günlerimizde de bitkilerden faydalanırız. Süs bitkileri adı altında üretilen pek çok bitki bize mutluluk verir. Bazılarıyla evlerimizi, bazılarıyla park ve bahçelerimizi süsleriz. Onların büyüdüğünü görmek, çiçeklendiğini izlemek, onlarla uğraşan insanlar için vazgeçilmez bir zevktir. Süs bitkileri içinde çok farklı renk ve kokuya sahip bitkiler vardır. Bunları yetiştirmek insana ayrı bir zevk verir. Kesme çiçeklerde bu gurupta olan bitkilerdir.Kimi büyük çalılar halinde kimi ise küçüktür. Bunların çiçekleri vazolarımızda güzel koku ve görüntüleriyle odalarımızın havasını değiştirir. Kesme çiçekler hayatımıza doğduğumuz andan itibaren girmeye başlar. Geçmiş olsun diye hastanelere gelen ziyaretçiler mevsimine uygun çiçeklerle odamızı süslerler. Büyürken mutlu anlarımızda da çiçekler hep yanımızdadır. Çiçek vermek de, almak da, mutlu eder insanları. Çiçek yetiştirmek emek ister, sabır ister. Sizde bu dersleri öğrenirken kesme çiçek yetiştirmenin zevkini tadacak, çiçek vermenin mutluluğunu yaşayacaksınız. Pek çok insanın mutluluğunu paylaşacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

eda çiçek

ben eda çiçekleri çok severim veonlar benim canlarımdır

18-03-2010 19:16

  sümbül sümbül çiçek

  ben sümbül çiçeklerine bayılırım çok hoş bir kokuları vardır.xd

  02-04-2010 18:03

   sümbül

   sümbül çiçeklerine bayılanlar yorum yappsın.. XD

   02-04-2010 18:04

    Sümbülsever Sümbüller

    HARİKALAR!

    21-05-2010 13:43

     eda sümbül

     sümbülleri çok seviyorum

     09-04-2011 11:00

      pkk höjfuıtgbo

      sümbüllerin kokusu çok güzel ve renkleri çok güzel .lütfen yorum yapınız.........................

      19-02-2012 16:10

       murat bal MUHTEŞEM

       EŞİME KADINLAR GÜNÜ HEDİYESİ İLK DEFA CANLI BİR ÇİÇEK ALDIM. SÜMBÜL ÇİÇEĞİNİN BÖYLE GÜZEL KOKTUĞUNU BİLMEZDİM ODANIN KOKUSUNU DEĞİŞTİRDİ

       11-03-2012 21:09

        gülperi ateş bütün çiceklri ve sümbülü çok seviyorum

        bünbülün kokusu bana HZ Aliyi hatırlatır ve onu ruhumda hissedrim ve çok mutlu olurum.

        16-03-2013 08:02

         Mesaj

         Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
         Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
         Öneriler
         Diğer Dersler