Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pazarlama

Pazarlama ve Perakende sektörü hakkında teknik bilgiler, Pazarlama yöntemleri ve pazarlamacılık. Sigorta işlemleri, ambalaj, banka işelmeri, muhasebe, ürün takibi, borç ve alacak işlemleri. Pazarlama sektörüne girmek için bilmeniz gereken her türlü bilgi burada


Sigorta işlemleri için gerekli belgeler

Dünyada birçok yeni buluş insan ihtiyaçlarından dolayı ortaya çıkmıştır. Modernleşme ve kentleşme insan ihtiyaçlarından ortaya çıkan bir bakıma zaruri ihtiyaçlardır. Günümüzde iki temel gelişme insan hayatını oldukça etkilemektedir. Birincisi emek ve sermaye yoğun üretimi geride bırakıp şu anda olduğumuz bilişim teknolojisi, ikincisi de teknolojik gelişmeyle beraber yeni tehlike ve risklere karşı her geçen gün daha da ilerleyen sigorta sektörü. Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi sigortacılıkla ilgili işlemler de artık elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu durum bilişim teknolojisinin bizim için vazgeçilmez olduğunu göstermektedir. Daha önceki derslerde paket programla ilgili detayları öğrenmiştiniz. bu dersimüzde ise diğer işlemler adı altında sigortacının faaliyetleri ile ilgili teknolojiyi de kullanarak yapacağı işlemler yer almaktadır. Dolayısıyla bu dersin öğrenimini başarıyla tamamlayabilmek için sigorta bilgisi yanında bilgisayar bilmekte gerekmektedir. Bu ders gösterecek ki iyi bir sigortacı sigorta bilgisi yanında teknolojiyi de iyi kullanmalıdır. Kendini çok yönlü geliştirmek istiyorsan bu ders senin için iyi bir tercih olacaktır. Alanınla ilgili diğer bilimler hakkında ne kadar çok bilgi ve beceriye sahip olursan alanında o kadar çok uzman olursun. Sigorta acentelerinin işletmelerinde takip etmeleri gereken hesaplar sigorta paket programının hesap kartı bölümünde HESAP TİPİ özelliği ile belirlenmiştir. Bu özellik sayesinde hesapların birbirinden ayrılması sağlandığı gibi, farklı hesap tiplerinin de aynı ekran üzerinde oluşturulabilmesi imkanı sağlanmıştır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

bedriye iş için

sigorta işlemleri için istenen belgeler

27-04-2011 00:30

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler