Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Seramik

Seramik bölümünde, seramik yapmak isteyeneler için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. seramik modelleri, seramik desen örnekleri, seramik yapımı teknikleri, Seramik boyama ve boyama incelikler... seramik üzerine herşey burada.


Eskitme Seramik nasıl yapılır

Bu derste, çift pişirim yaparak farklı bir cam süsleme tekniğini öğreneceksiniz. Teknikte; altın yaldız pişiriminden sonra değişik özellikte cam boyalarını kullanarak diğer cam süsleme tekniklerinden farkı ikinci bir pişirim yapılmaktadır. Bu derste cam süsleme dekorunun uygulama aşamaları ve yapılışları anlatılmaktadır. Eskitme yöntemi ile yapılan cam süslemeleri genellikle süs eşyası olarak kullanılan cam ürünlerde uygulanmaktadır. Cam gondollar, mumluk, ibrik ve büyük tabaklarda uygulanmaktadır. Siz de farklı boya malzemelerini araştırıp altın yaldız üzerinde farklı deneme çalışmaları yapabilirisiniz. Yaratıcılık gücünüzü ve estetik düşüncenizi kullanarak boyalarla cam üzerine de farklı çalışmalar oluşturmak, size kendinizi geliştirme imkanı verecektir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler