Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


PLC Panel Kullanımı

Bundan önceki derslerde önce PLC’de programlamanın mantığı verildi. Daha sonra PLC Programlama dersi ile programlamanın ileri aşamasına kadar çalışmalar yapıldı. SFC Yöntemi ile Programlama dersinde, çok daha karmaşık olan programların küçük parçalara bölünerek nasıl daha basit programlanabileceği anlatıldı. Bu derste, şu ana kadar öğrenilen tüm programlama yöntemleri kullanılacaktır. Bunlara ek olarak dokunmatik ekranların programlanması anlatılacak, PLC ve dokunmatik ekranların birlikte nasıl çalıştıkları uygulama örnekleri ile gösterilecektir. Uygulamada çok farklı model ve markada dokunmatik ekranlar ile karşılaşmak mümkündür. Her marka ve model dokunmatik ekran için kullanılacak olan yazılım da farklı olabilir. Ancak kullanılan programlama mantığı birbirine çok yakındır. Bu nedenle herhangi bir marka dokunmatik ekran programlamasını ve kullanımını öğrenen birisi, diğer marka dokunmatik ekranların kullanımını da kısa sürede kavrayabilir. Bu derste Mitsubishi marka dokunmatik ekranları programlama ve kullanma imkânı bulacaksınız. Ders tamamlandığında, dokunmatik ekranların kullanımı hakkında temel seviye bilgi ve yeterliliklere sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır