Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Matbaada trikomi tifdruk çamur baskı

Bu ders trikromi Tifdruk baskı ayarlarının uygulamalı olarak anlatıldığı öğretim materyalidir. Trigromi baskı matbaacılıkta kullanılan temel basım işlerinden biridir. Türkiye’de kullanılan tifdruk makineleri bobinden bobine baskı yaptığı için genelde çok renkli baskı yapılmaktadır. Trigromi baskıda dört renkli baskı olduğu için bu makinelerde her zaman rahatlıkla baskı yapılabilir. Bu dersi tamamladığınız zaman sizler, trikromi renk oluşumunu anlayacak, trikromi baskı için gerekli ayarları yapabileceksiniz. Bu derste hedeflenen yeterlikleri edinmeniz durumunda, trikromi bir işin baskısını tifdruk makinelerinde yapabilen nitelikli elemanlar olarak yetişeceğinize inanıyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler