Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makine Montaj Resimleri Nasıl Çizilir

İmalatı yapılan her türlü ürünün tanıtımı resimlerle teknik olarak anlatılmak zorundadır. Böylece ürün hakkıda daha detaylı bilgi sahibi olunur. Özellikle makine parçalarının yapım resimleri ile montaj, de-montaj resimleri üretici için ve müşteri için çok önemlidir. İmalat yapan işletmeler için makine parçalarının yapım resimlerinin çizimi çok önemlidir. Geçmiş zamanlarda yapım resimleri ve montaj resimleri elde ve teknik resim masalarında çiziliyordu. Ancak günümüz teknolojisiyle artık elde çizim yapmak tarihe karışmıştır. Çizimlerimizi bilgisayar ortamında çok daha hızlı, doğru ve esnek olarak çizebilmekteyiz. Ayrıca çizimlerimizi çok kolay bir şekilde saklama imkânına da sahip durumdayız. Sizler ve sizden sonraki nesil daima daha şanslı olacaktır. Çünkü hep teknolojiyle iç içe olacaksınız. Daha düne kadar saatlerce uğraşarak çizdiğimiz bir makine parçasının resmini artık bilgisayar destekli çizim programları sayesinde dakikalara sığdırabilmekteyiz. Hassasiyet, ekonomiklik, güvenilirlik ve zaman bakımında üstünlükleri çok fazladır. Sizlere bu derste montaj resimlerinin çiziminde dikkat etmeniz gereken kurallar ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır. Bu ders sonunda parça resimleri, perspektif olarak ya da şematik olarak verilmiş sistemlerin montaj resimlerini çizebileceksiniz. Bunu bilgisayar destekli çizim ortamında çok daha kolay ve hızlı yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

elif röportaj

bir hoca ile rüştüm ve o hocaya şunları sordum: 1.Hocam bu camii kaç yılında yapıldı? 2.Bu caminin adı nedir? 3.Caminin sağ tarafında neler sol tarafında neler var?

30-12-2009 17:45

  kumsal

  işime gercekten cok yaradı tsk ederim.................

  27-03-2010 14:39

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler