Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Makineciler için Temel Elektronik Dersi 2

Özellikle sanayi alanlarında elektrik enerjisinin verimli bir şekilde kullanılması, çalışan cihazların çalışma şekli ve çalışma devamlılığı kadar çalışma güvenliği ve çıkabilecek muhtemel arızaların önlenmesi üzerinde titizlikle durulan bir konudur. Elektrik elektronik büyüklüklerin ölçülmesi ve doğru olarak değerlendirilmesi endüstriyel uygulamalarda sistemlerin doğru ve güvenli olarak çalışma kontrolünü, hata analizi yapmayı, meydana gelebilecek muhtemel arızalara karşı önlem almayı, oluşmuş arızalarda ise arıza sebebinin bulunması ve tekrarının önlenmesini sağlamaktadır. Bu yüzden bakım onarım teknisyeninin doğru ölçü aleti ve ölçme tekniğini en kısa zamanda kullanarak elektrik ve elektronik devre elemanlarının sağlamlıklarını kontrol edebilmeli, varsa arızalarını giderebilmeli ve devre montajlarını yapabilmelidir. Özellikle elektrik enerjisinin dağıtımı ve kumanda kontrol sistemleri birden çok alıcıyı etkileyebildiğinden; elektrik panolarının kullanımı, arızalarının tespiti ve giderilmesi bunu yaparken de devre şemasının okunmasının gerekliliği önem arzetmektedir. Bu dersi başarı ile tamamladığınızda sizde, elektrik elektronik devrelerini ve elemanlarını kullanabilecek, elektronik devrelerin sağlamlık kontrollerini yaparak devre bağlantılarını gerçekleştirebilecek, elektrik panolarını rahatlıkla kullanabilecek, devre takibi ve şema okuyarak basit arızaları giderebileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler