Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Freze Nasıl Yapılır - ders 1

Temel Frezeleme İşlemleri-1 Dersi ile talaşlı imalatta çok önemli bir yeri olan frezecilik mesleğini öğrenmeye başlayacaksınız. Talaşlı imalat endüstrisinde en çok kullanılan tezgah çeşitlerinden biri ve belki de en önemlisidir. Frezecilik, günümüz makine metal sektörünün vazgeçilmez bir bölümüdür. Bu yüzden her imalat ortamında freze tezgahları bulunmaktadır. Sizler Temel Frezeleme İşlemleri-1 Dersinün eğitimini alarak frezecilik konusunda alt yapınızı oluşturmuş olacaksınız. Sanayisi gelişmiş olan bölgelerimizde frezeciye olan ihtiyaç artmıştır. Özellikle mesleki eğitim veren okullarımız işletmelere kalifiyeli eleman yetiştirememektedir. İşletmeler mezun olan tüm öğrencilerimizi hemen bünyesinde çalıştırmaya başlamıştır. Böylece iş bulma sıkıntısı çekmezler. Teknolojinin hızla gelişmesinden dolayı freze tezgahları da artık bilgisayar destekli olarak imal edilmektedir. Bilgisayar destekli takım tezgahlarını (CNC) en iyi şekilde kullanabilmek için üniversal freze tezgahlarını çok iyi tanımak ve kullanmak gerekir. Sizler, Temel Frezeleme İşlemleri-1 Dersi ile temel frezecilik teknolojisini öğreneceksiniz. Basit frezeleme işlemlerini yapacaksınız. Daha sonra Temel Frezeleme İşlemleri-2 ve diğer derslerinin de eğitimini alarak frezecilik mesleğini tam olarak öğrenmiş olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler