Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Otomasyon

Bu bölümde otomasyon ağırlıklı konular bulabilirsiniz:Bilgisayarlı Otomasyon, PLC, PLC programlama, iş otomasyonu ve Mikrodenetleyiciler, Sayısal işaretler, Sunucu tabanlı otomasyon kontrolleri.


Fedora Core 5 Kurulumu

Günümüzde bilgisayar sistemlerinde, farklı amaçlar için farklı işletim sistemleri kullanılmaktadır. Bu yüzden, farklı şirketlerin ürettikleri çok sayıda işletim sistemi çeşidi bulunmaktadır. Bazı işletim sistemleri, en genel anlamda ev ya da ofis işlemlerini yerine getirebilirken, bazı işletim sistemleri de çok sayıda bilgisayarı ve kullanıcıyı yöneten büyük ağların kurulumunu desteklemektedir. İşletim sistemlerini seçerken maliyet, ihtiyaç duyduğu donanım, sunucu tabanlı ise desteklediği kullanıcı sayısı gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Günümüzde en yaygın olarak kullanılan işletim sistemlerinden birisi, Linux işletim sistemidir. Linux işletim sisteminin kodlarının açık olması, çok sayıda farklı versiyonlarının oluşmasına ve tercih edilen bir işletim sistemi olmasına sebep olmuştur. Sunucu Servisleri 1 dersi, Fedora Core 5 sürümünü kullanarak sunucu tabanlı bir işletim sisteminin kurulum aşamalarını göstermek için hazırlanmış bir dersdür. Bu derste Fedora Core 5 işletim sistemini kurarken karşınızı çıkacaklar adım adım anlatılmaya çalışılmıştır. İşletim sisteminin kurulumu tamamlandıktan sonra, işletim sistemini kullanmamızı sağlayacak temel komutlar ve temel işlemler aktarılacaktır. Bunlar arasında, dosyalarla çalışma, kullanıcı ve grup hesapları, izinler gibi konular yer almaktadır. Tüm bu öğrenme faaliyetleri sonunda, sunucu tabanlı işletim sisteminin ne anlama geldiğinin ve kurulumunun nasıl yapıldığının anlaşılmasını bekliyor, başarılar diliyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır