Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Dekor ve Aksesuar Uygulamaları

Animasyon ekibinin hedefi, yorucu ve stresli iş hayatından uzaklaşarak tesise gelen konukların beklentilerine, eğlence hizmetleri adına en iyi şekilde cevap vermek, konukların katılımı ile hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalışmaktır. Animasyon, temelinde zor bir iştir ve tesiste konukların ağırlanması sırasında animatör önemli bir görev üstlenmiştir. Animasyon; konuklara hoşça vakit geçirtmek amacıyla kültürel, mizahi, sanatsal ve sportif organizasyonları kapsayan bir bütünü içerir. Bu bütün içerisinde özellikle sanatsal çalışmalar olarak kabul edilebilecek; büyük showlar, skeçler, playback gösteriler, özel geceler, müzikal ve dans ağırlıklı gösteriler önemli bir yer tutar. Tam bu noktada programlar için hazırlanması gereken, temayı kuvvetlendirici ve tamamlayıcı unsur olan dekor ve aksesuarlar devreye girer; çünkü tüm gösteri ve programlar için mutlaka görsel materyallerin kullanılması gereklidir. Bu çalışmaları, animasyonun bütününden ayırmak mümkün değildir. Hepsi tıpkı bir çarkın dişlileri gibi birlikte kullanılması ve planlanması gereken unsurlardır. Her aktivitenin özelliğine, temasına uygun ayrı ve farklı görsel materyalleri içeren dekor ve aksesuarları hazırlamak ve sahnede en uygun şekilde kullanmak başarının en önemli unsurlarından biridir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır