Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Çocuk kostüm ve aksesuarları

Animasyon, okul öncesi dönemdeki çocukların hayal gücünü, yaratıcılığını, sanatsal duyarlılığını, estetik duygusunu, zihinsel becerilerini geliştiren bir eğitim yöntemi olarak düşünülebilir. Okul öncesi eğitimde, animasyonun tercih edilmesi, çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlarken, yaratıcılıklarının desteklenmesine olanak sunar ve çocukların etkinliklere aktif olarak katılımlarına imkân verir. Animasyon gösterileri, en başta göze hitap eden sanat etkinlikleridir. Bu sebeple izleyicilerin, anlatılan konuyu ve canlandırılan karakteri kolayca hayal edebilmeleri için kostümlerden faydalanılır. Kostümsüz animasyon sadece anlatım ile sınırlı kalır. Kostümle birlikte bazen sadece bir aksesuar bile anlatımı güçlü kılabilmek için yeterli olabilir. Kostümler animatörün başarısını artıran en önemli motivasyon aracıdır. Animatör kostümdeki kişiliğin karakterine girerek sorumluluk alır. Çocuklara yönelik yapılan etkinliklerde de kostüm kullanmanın çocuklar üzerindeki etkisi yadsınamaz. Ancak burada önemli olan çocukların yaşlarına uygun, onlara sevimli ve öğretici gelebilecek kostümleri kullanmaktır. Çocuklar kostümleri ürkütücü ve sevimsiz bulmamalı kendileri de aynı kostümü giyme yönünde hevesli olmalıdır. Bu derste çocukların gelişim özelliklerine uygun olarak çocuklara uygun kostüm ve aksesuarları tanıyarak seçebileceksiniz. Ayrıca bu kostüm ve aksesuarları planlayabilme ve çocuklara uygulayabilme becerisi elde edeceksiniz. Çocuk aktivitelerine uygun kostüm ve aksesuarları ile ilgili verilen örnek etkinlik ve araç gereç rehberliğinde siz de uygun etkinlik seçmek, yaratıcılığınızı kullanarak hazırlayabilmek ve uygulayabilmek için yeni bilgi ve beceriler kazanacak, animasyon etkinlikleri için arşiv oluşturabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır