Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Gömlek kalıpları

Bu derste 6-12 yaş çocuk giysilerinden biri olan gömlek üzerinde durarak bu konuda sizlerin bilgi sahibi olmasına katkıda bulunacağız. Bu yaş grubunda çocuk, giyimin önemli olduğunu görüp kendi kararlarını uygulamaya başlar. Bu dönemdeki çocuklara sunacağımız giyim tarzında, üzerinde durmamız gereken seçtikleri kıyafetlerde renk ve model olarak kendilerini ifade etmelerini sağlamaktır. Bu derste 6-12 yaş gömleği için tekniğine uygun ölçülerde temel gömlek kalıbı hazırlamayı, manşet çeşitleri ve kol yırtmaç çeşitlerini, tekniğine uygun olararak çalışmayı,tekniğine uygun olarak 6-12 yaş gömlek şablonunu hazırlayarak, 6-12 yaş gömlek seri çizimini, tekniğine uygun olarak hazırlamayı öğreneceksiniz. Bu bilgiler doğrultusunda kendinizi geliştirip çocukların isteklerini göz önünde bulundup onlara hitap eden modellerin kalıplarını hazırlayabileceksiniz

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler