Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Tekne ve Yat nasıl yapılır

Yapacağımız deniz aracının malzemesi ne olursa olsun (ahşap, çelik vb.) yapımı için kullanılan teknikler aynıdır. Bu tekniklerin ilk adımı olan endazeyi çizmeyi bilmek gerekir. Endaze bize geminin imalata geçmeden önce formunu verir. Endaze–1 Dersinün devamı niteliğindeki Endaze–2 Dersi’nde posta kesitleri, batoklar, su hatları ve diyagonal çizimlerini öğreneceksiniz. Böylelikle dersin sonunda size bir geminin boyutları verildiğinde geminin endazesini rahatlıkla çizebileceksiniz. Geminin boy simetri ekseninden geçen, ancak koordinat eksenlerine dik olmayan düzlemlere diyagonal düzlemi ve bu düzlemlerin gemi ile ara kesitlerine de diyagonal eğrileri denir. Batoklar gibi, diyagonal eğrileri de kontrol eğrileri olup geminin formunun düzgün olup olmadığını anlamak için kullanılırlar. Bu nedenle diyagonal düzlemlerinin gemi formunun kontrol edilmesi istenen bölgelerini içine alacak şekilde seçilmeleri gerekir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

murat uthan tekne yapimi

tekne nasil yapilir;tekne sahibi olmak istiyorum

15-12-2010 10:30

  kas tekne yapımı

  tekne nasil yapilir;tekne sahibi olmak istiyorum

  08-02-2012 14:38

   Mesaj

   Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
   Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
   Öneriler
   Diğer Dersler