Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Giyim, Dikiş ve Nakış, Giysi kalıpları

Giyim sektörü, gerek yaratılan katma değer geliri gerekse ihracat geliri içindeki
yüksek payı nedeniyle Türkiye gibi yoğun genç nüfusa sahip ülkelerde önemli bir
istihdam kaynağıdır. Kadın Giyim
Modelistliği, Erkek Giyim Modelistliği, Çocuk Giyim Modelistliği, İç Giyim Modelistliği,
Hazır Giyim Model Makineci, Deri Giyim, Kadın Terziliği, Erkek Terziliği, Kesim ve
Konfeksiyon Makineleri Bakım Onarım dallarında öğretim programları hazırlanmıştır.

Gisi üretimi, Dikiş ve Nakış hakkında bilgiler, Giysi kalıpları nasıl hazırlanır, dikiş nasıl yapılır, Tüm detayları bu bölümde bulacaksınız.


Yastık Dikimi, Astar çeşitleri

insanoğlu; deri, dokuma kumaş ve örgü kumaş gibi farklı malzemeler keşfederek bunları kullanmış ve bu sayede giyinme ihtiyacını gidermiştir. Bu materyaller, günümüzde ayrı ayrı sektörler haline gelmiş ve tekstil endüstrisini oluşturmuştur. Sanayileşmekte olan ülkemizde büyük önem taşıyan tekstil endüstrisi, kalkınma hızımızın artmasında önemli bir itici güç olmuştur. Sektör, dünya pazarlarında da önemli bir yere sahiptir. Ülkemiz hazır giyim alanında çağın gereklerine uygun, uluslararası standartlarda üretim yapmak zorundadır. İstenilen nitelikte bir üretimin gerçekleşmesi, bu alanda yetişmiş kaliteli iş gücünü gerektirmektedir. Nitelikli iş gücünün oluşturulmasında mesleki ve teknik eğitim çok önemli bir unsurdur. Bu konuda yastık kesim, dikim, son ütü ve son kontrol işlemleri anlatılmaktadır. bu bölümde anlatılan yastık deriden dikilmiştir. Farklı malzemeler seçerek ya da kombin kullanarak şık yastıklar dikebilirsiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler