Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Matbaa ve Baskı

Bu bölümde matbaa ile ilgili terimler ve baskı işlemlerinde kullanılan makinelerin kullanımı hakkında bilgi bulabilirsiniz. Flekso özellikleri, Ofset hakkında detaylı bilgi, tifdruk baskı gibi sektöre yönelik bilgileri öğrenerek Matbba sektöründe kolayca iş bulabilirsiniz.


Web ofset baskı

Web ofset baskı makinelerine rotatif baskı makineleri de denilmektedir. Rotatif, bobin kâğıda baskı yapan kazanlı baskı makineleri manasına gelmektedir. Web ofset baskı makinesini tabaka ofset baskı makinelerinden ayıran en belirgin özellik, bobin kâğıda baskı yapmasıdır. Web ofset tesisleri sabit üretim hatlarıdır. Birkaç sabit ürünü büyük miktarlarda üretebilmektedir. Bu tür tesislere yapılan yatırımları çıkartabilmek için uzun süreli büyük hacimli işler gereklidir. Yani ürün ve piyasa araştırması çok önemlidir. Bobin kâğıda baskı, makinenin baskı hızını yükseltmekte, üretim maliyetini düşürmektedir. Maliyeti artırmadan hız ve kaliteyi artıran her türlü yenilikler ilk olarak web ofset üzerinde uygulanmaktadır. Bu nedenle web ofset baskı makineleri en yeni, en otomatik ve en hızlı ofset baskı makineleridir. Bu derste, web ofset ile tabaka ofset arasındaki farklılıkları, avantaj ve dezavantajları öğreneceksiniz. Web ofsette bulunan üniteler ve otomatikleştirilen işler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Geçmiş dersler ve bu ders sayesinde en yeni tekniklerin uygulandığı web ofset baskı makinelerini öğreneceksiniz. Ülkemizin sizin gibi, yeni teknolojileri kullanacak elemanlara ihtiyacı var.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler