Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Sahne Aktiviteleri

Günümüzde turizm hareketlerinde insanların dinlenme, yeme-içme vb. ihtiyaçları yanında, eğlenme ihtiyaçları da en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür. İnsanlar eğlence hayatlarından da sahneyi ayırmamış ve ona önemli bir yer vermiştir. Turizm işletmelerinde animasyon programlarının büyük bir kısmını sahne aktiviteleri oluşturmaktadır. Animasyonda insanların sahneye karşı olan bu talebi, yanında kalifiye sahne personeli ihtiyacını da getirmektedir. genelde bu arz genelde yabancı personel tarafından karşılanmaktadır. Türk turizminin, alanında uzman, yerli animasyon ekiplerine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç göz önüne alındığında sahne aktivite programları ders ile kaliteli personel yetiştirme adına atılmış önemli bir adım olacağını ümit ediyorum. Ülkemizde animasyon sahnesi alanında özel bir eğitimin yeterliliğinden söz etmek mümkün değildir. Sahne aktivite programları dersini başarıyla bitiren sizlerin bu açığı bir parçada olsa kapatacağına inanıyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır