Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Animatörlük ve Oyun Aktiviteleri

Animatör: İnsanların tatil yerlerinde iyi zaman geçirmeleri için bir takım eğlence ve gezi programlarıdüzenleyen kişidir. Animatör; çeşitli sportif ve kültürel faaliyetlerle, insanlarıneşelendirmeye çalışır. Bunun için tatil yapmaya gelen insanların, yaşlarına, cinsiyetlerine, kültürel ve ekonomik düzeylerine göre gereksinimlerini ve beklentilerini saptar. Oynatılacak oyunlar hangi yaşgrubuna ait olursa olsun önemli olan, bu aktivitelere katılanlara güzel bir zaman geçirtmektir. Animasyon programının başarısı hem işletme açısından, hem de ülkemiz turizmi açısından önemli rol oynamaktadır. Siz de bu dersteki bilgiler sayesinde; eğlence hizmetleri departmanında animasyon programında yer alacak oyun aktiviteleri programı hazırlamak için gerekli olan kurallar ve kullanılan malzemeler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Bu bilgiler sayesinde kendi yaratıcılığınızıda kullanarak değişik aktiviteler hazırlayabileceksiniz. Unutmayınız, insanoğlu yetişkin de olsa çocuk da olsa oyun oynamaktan zevk alır. Her zaman eğlencenin içinde mutlu olmayıister

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır