Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Step ve Aerobik ile Zayıflama

Egzersiz sağlıklıbir yaşamın önemli bir parçasıdır. Düzenli egzersiz insanın formunu ve sağlığınıkorumasına yardımcıolur. Egzersiz enerji seviyelerini artırmakla kalmaz ayrıca genel sağlık, kan dolaşımıve bedenin genel duruşunun iyileşmesine de yardımcıolur. Genç ve sağlıklıkalmak insanların en büyük ve en eski arzusudur. Bu amaç için sarf edilen gayret daima fazla olmuştur. Gençlik doğal olarak sağlıklıharekettir. Egzersiz vücut kaslarının güç harcamasıdır. Egzersizin amacı, fiziksel ve zihinsel olarak faydalıbir zindelik ve sağlık seviyesine erişmektir. Birçok farklıegzersiz şekilleri vardır. Zindeliği artırırken bir yandan da kilo vermek isteyenler, muhtemelen tur idmanı, step-aerobik veya dans dersleri gibi düzenli aerobik egzersizi yapacaktır. Aerobik egzersize kardiyovasküler egzersiz denir. Bu egzersiz, kanın vücutta daha hızlıdolaşmasıve kaslara daha çok oksijen yollamasınısağlan, kalp atışını hızlandırır. Isınma: eklem ve kasların esnek kalmasına yardımcıolarak, egzersiz sırasında yaralanma riskini büyük ölçüde azaltabilir. Esneme; ayrıca başlıbaşına bir egzersiz programıdır. Yoga, zihin, vücut ve ruhu bütünleştirmeyi hedef alan eski bir Hint sistemidir. Modern, batılaştırılmışyoga; fiziksel nefes alma ve duruşegzersizleri bir araya getirilerek uygulanır. İşletmelere gelen konuklar sportif faaliyetlerle ve oyunlarla enerjilerini boşaltıp, gerginliklerini azaltmak ve yoğun iştemposunun getirdiği sıkıntılardan kurtulmak isterler. Bunun için işletmelerde uygulatılan sportif etkinlere katılırlar. Katıldıklarıbu etkinliklerde yeni dostluklar kurma imkânıda bulurlar. Bu derste de sportif etkinlerden step-aerobik jimnastiğinin temelde hangi prensiplere dayandığınıbulacak, sizin için gerekli olan bilgilere ulaşacaksınız

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır