Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Oyuncak Kuklalar

Yapılan araştırmalar kuklaların eski çağlardan beri dünyanın bütün yörelerinde oynatıldığını göstermektedir. Her dönemde çağın özelliğine göre değişik şekilde üretilmiş ve kullanılmışlardır.Kuklalar oynatıldıkları her yerde, insanları ve özellikle çocukları memnun etmesini bilmişlerdir. Çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli ve ilgi çekici olan bu cansız küçük varlıklar doğru şekilde hazırlanıp kullanıldığında çok değerli eğitim malzemelerine dönüşmektedir. Özellikle okul öncesi dönemde kukla, çocukların gelişimine çok büyük etki yapmaktadır. Kukla çoğu zaman çocuklar tarafından oynatılmakta bazen de öğretmen hikaye anlatma aracı olarak kullanabilmektedir. Çocuklar, oynattıkları kuklanın kişiliğine bürünerek kendi duygularını rahatlıkla ifade etmekte bu arada dil gelişimleri ve hayal güçlerinin gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir. Kukla etkinlikleri çocukları tanımada ve çocuklar hakkında önemli bilgiler elde etmede eğitimcilere büyük ölçüde yardım sağlamaktadır. Bu derste edineceğiniz bilgi ve beceriler ile kukla ile ilgili temel bilgileri kazanmış, bu bilgileri kukla hazırlamaya yönelik etkinlik hazırlamada kullanabilen bireyler olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Kuklacı selam

Kukla yapımı ile ilgili dökümanlar arıyordum, bu pdf iyi geldi.  teşekkürler.

02-12-2009 09:46

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır