Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Çocuk Gelişimi

Çocuk gelişimi ve Çocuk eğitimi hakkında dökümanlar. Çocuk bakımı, çocuklarda zihinsel gelişim, engelli çocuklar ve eğitimleri. Çocuklar için etkinlikler, doğa ve fen etkinlikleri. Çocuklar için eğlence, kuklalar , müzik, oyun etkinlikleri.


Çocuklar için müzik etkinlikleri

Eğitim doğumdan ölünceye kadar devam eden bir süreçtir. Kişilik temellerinin atıldığı erken çocukluk döneminde eğitimin ayrı bir önemi vardır. Erken çocukluk dönemi; yaşamın ilk altı yılını kapsar. Bu dönem; çocukların bedensel, zihinsel, sosyal, duygusal gelişimlerinin en hızlı olduğu dönemdir. Erken çocukluk döneminde müzik; çocuğun sosyalleşmesinde ve kişiliğinin gelişmesinde önemli bir yer tutar. Çocuk çevresinde duyduğu seslerle ve müzik sesleriyle her zaman müziğin içindedir. Erken çocukluk döneminde müzik eğitimi denince akla sadece çocuğun şarkı söylemesi ve dans etmesi gelmemelidir. Erken çocukluk döneminde müzik eğitiminde birçok çalışmanın birlikte kullanılması önemlidir. Ancak bu şekilde çocuk iyi bir müzik eğitimi almış olur ve bunun sonunda da çocukta müzik sevgisi oluşur. Erken çocukluk döneminde, müzik eğitiminde ses dinleme, sesleri ayırt etme ve ses üretme çalışmaları, nefes açma çalışmaları, ritim çalışmaları, şarkı söyleme çalışmaları, yaratıcı dans çalışmaları, müzikli dramatizasyon çalışmaları, müzikli öykü çalışmaları yapılacak çalışmalar içinde yer alır. Böylece çocuğun yaş ve gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak, müzik yeteneğinin ve ritim duygusunun gelişmesine etkili olarak yardım edebileceksiniz. Bu derste, müzik etkinliği ile ilgili verilen örnek etkinlik ve araç-gereç rehberliğinde, siz de uygun müzik etkinliklerini seçebilme, müzik etkinliklerini hazırlayabilme ve uygulayabilme bilgisine ve becerisine sahip olacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

bekir herkes engelli olabilir

arkadaşlar herkes engelli ola bilir lütven engelli vatandaşlarımıza yardım edelim.

17-12-2009 08:09

  canan engelli olmak hayata küsmek değild

  he insan engelli olabilir yarın başımıza ne geleceğini bilemeyiz ama bizler engelli arkadaşlarımızın ellerinden tutup normal bir birey gibi davranıp onları içimize almalıyız...

  25-12-2009 11:27

   ezgi

   erken cocuklukta muzık etkınlıklerı ıle ılgılı guzel sorular yazın bana lutfen

   09-02-2010 17:01

    cemile sd

    herkes de onlar gibi temiz olamaz

    10-04-2010 12:20

     sibel

     ezgi mrb bana çok acil müzikli öykü örnekleri lazım. yardımcı olursan sevinirim. cevabını bekliyorum

     16-03-2011 23:02

      Bilge

      bana acil müzikli öykü hakkında bi etkinlik lazım yardımcı olur musunuz...

      11-09-2011 16:55

       Ezgi Y. MÜZİKLİ DRAMATİZASYON!!!

       Merhabalar mutlu günler dilerim bu cuma günü için bir müzikli dramatizasyon hazırlamam gerekiyor.Öncelikle "bay mikrop" adlı bir drama örneği sergiledim ama yeni ve onun kadar eğitici bir örnek bulamıyorum.Bu konuda 4-6 yaş çocuklarına uygun bir drama örneği önerir yada beni aydınlatırsanız sevinirim.Şimdiden saygılar sunarım ve teşekkür ederim. =)=)=)

       26-10-2011 19:18

        gülistan müzikli öykü.

        merhaba bana çok acil müzikli öykü we nefes çalışmaları için neler yapabilirim lazım.lütfennn

        29-03-2013 20:02

         Mesaj

         Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
         Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır