Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Model uygulamalı bluz dikimi

Bu örnekle model uygulamalı bluz dikimi yeterliliğini sizlere kazandırmak amaçlanmıştır. Tanımlamak istediğimiz bluz modelini yaka, kol, manşet, kapama şekli gibi ana hatları ile değerlendiririz. Bu özellikler ilk bakışta göze çarpan detaylardır. O halde bu detayların doğru ve net dikilmesi, modelin kalite ve estetiğini artıracaktır. Bu dersle, bluz üretiminde kullanacağınız model özelliklerini içeren kapama payı, yaka ve kol ağzı temizleme teknikleri ile ilgili bilgi ve beceriyi bulacaksınız. Bu teknik çalışmaların öğrenilmesi model uygulamalı Bluz Dikimi II örneğinde sizin daha bilinçli çalışmanızı ve başarılı olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bu bilgiler, hazır giyim sektörünün herhangi bir bölümünde yer aldığınızda daha verimli çalışmanızı sağlayacaktır. Modelin yaka, kol ağzı temizleme, kapama payı çeşidinin teknik dikiminin bilinmesi, doğru bluz üretimi yapmanın ilk şartıdır. Bununla birlikte ürün prototipi (numunesi) hazırlama veya bir makineciyi bu çalışma için yönlendirmeniz açısından da önemlidir.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

NECLA EĞİTİM

MRB BEN ANTLYADAN NECLA SİTİLİSTLİK VE MODALİSTLİK ÜZERİNE Bİ ÇOK EĞİTİM ALDIM KENDİMİ ELİŞTİRMEK İÇİN DAHA ÇOK EĞİTİM İÇİN ARŞTIRMA YAPIYORUM

21-05-2010 12:24

  ferhat yardımcı

  ben dıkım konusunda yardımcı olurum

  13-06-2010 12:10

   neden dikim aşamalarını göremiyorumm

   30-08-2010 14:37

    hka dikiş

    mrb hazır giyim öğrencisiyim ve kendimi daha prtik olmak için geliştirmek istiyorum..

    20-03-2011 13:36

     yasemin ya arkadaşlar

     arkadaşlar ben neden kalıp ve bu konuyla alakalı bişey göremiyorum bu sitede

     26-07-2011 22:02

      özmin kalıp

      PDF indir .. burayı tıklarsan gorursun yasemın

      02-03-2012 00:12

       Mesaj

       Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
       Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
       Öneriler
       Diğer Dersler