Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Model uygulamalı kadın pantolonu dikimi

Günümüzde en fazla tercih edilen giysilerden biri olan pantolon, 19. yüzyıla kadar erkek giysisi olarak düşünüldüğü halde, 20. yüzyıla girerken bayanların da tercih ettiği giysiler haline gelmiştir. Pantolon, fransızca kökenli bir kelimedir. Belden ayak bileklerine kadar uzanan ve her bacağı ayrı ayrı saracak biçimde iki parçadan oluşan bir giysidir. İlk pantolonun MÖ 500'lü yıllarda giyildiği bilinmektedir. Pantolon, günlük hayatta ve iş hayatında kullanım rahatlığı ve model özellikleri açısından tercih edilen giysiler arasında bulunmaktadır. Yerine göre klasik, spor veya fantezi giysi olarak düşünülebilir. Bu derste, model uygulamalı pantolonun; model analizi, kesimi, tekniğe uygun dikimi, son ütü ve son kontrol işlemleri anlatılmaktadır. Bu dersi başarıyla tamamladığınız takdirde, model uygulamalı pantolon üretimi konusunda beceriler kazanarak, sonraki öğreniminize temel oluşturabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler