Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Olta ve Balıkçılık

Bu bölümde iyi bir balıkçı olmak için ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bulacaksınız. olta çeşitleri, balık çeşitleri, ağ kullanımı, tekneler hakkında genel bilgi. Sizde deniz sevdalısı iseniz bu bölümdeki olta ve ağ bilgilerini seveceksiniz.


Midye, istiridye ve Karides nerede yaşar, nasıl bulunur

Ülkemizin balık yetiştiriciliği ve avcılığı konusunda göstermiş olduğu gelişmeler ortadadır. Ancak besin değeri, lezzeti ve ekonomik önemi bakımından en az balıklar kadar değerli olan yumuşakça ve eklembacaklı grubu su canlılarının avcılığı ve yetiştiriciliği konusunda ülkemizin yeterli bir kazanım elde ettiği söylenemez. Yumuşakça ve eklem bacaklı grubu su canlıları, balıkçılık faaliyetlerinde gelişmiş ülkelerin ekonomilerinde önemli bir yer tutmaktadır. Ülkemizde tüketim alışkanlıklarının yetersiz olması av miktarının düşüklüğü, buna bağlı olarak fiyatlarının yüksek olması gibi sebeplerden dolayı insanlarımız, henüz bu değerli su ürünleri ile yeteri kadar tanışamamıştır. Bu konuda sizi bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanmış olan “Yumuşakça ve Eklem Bacaklılar” dersi ile ülkemiz sularındaki, ekonomik önemi olan yumuşakça ve eklem bacaklılar türlerini tanıyacak onların özelliklerini kavrayacak ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacak şekilde bu bilgileri değerlendireceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

yaşar midye

nerde yaşar nasıl yenir

06-07-2011 08:35

    Mesaj

    Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
    Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
    Öneriler
    Diğer Dersler