Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Pırlanta ve Kuyumculuk

Altın takı ve Kuyumculuk sektörü en kazançlı sektörlerden biridir. Sizde bu alanda yer alıp pırlanta ve altın dünyasına girmek istiyorsanız, herhangi bir kursa gitmeden sitemizdeki resimli derslerden altın ve gümüş takı yapmanın inceliklerini öğrenebilirsiniz. Biraz uzmanlaştıktan sonra pırlanta ve altın sektörüne adım atabilirsiniz.


Kuyumcu siparişi nasıl hazırlanır

Takı alınmasının değişik sebepleri vardır. Bunların başlıcaları, evlilik müesseselerinin oluşması sırasında en önemli materyallerden birisi olması, takının yatırım aracı gibi görülmesi, özel günlerde hediye olarak düşünülmesi sayılabilir. Bu sebeplere bağlı olarak farklı imalat usulleri ortaya çıkmıştır. Müşterilerin isteklerini ve imalat usullerini belirleyerek sipariş alınması önemlidir. Her takının imalatında ilk basamak siparişin alınmasıdır. Siparişlerin doğru olarak alınması, zaman, emek, malzeme ve enerji tasarrufları sağlar. İşletmede verimlilik yükselir ve kârlılık artar. Müşteri memnuniyetini dikkate alan işletmeler saygınlık kazanır. Kuyumculukta sipariş formu hazırlamak dersinde müşteriyi karşılayarak talebini belirleyebilecek, sipariş formunu doğru olarak hazırlayabilecek, siparişte kullanılacak malzemeleri tespit edebilecek, işproğramını yapabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler