Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Kalıpçılık ve Bilgisayarla Plastik Kalıp üretimi

Bu bölümde kalıp çıkarma hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Bilgisayarlı çizim, hidrolik-devre, pnömatik devreler, kalıp makinelerinin bakımı, kullanımı gibi teknik konular ve talaşlı üretim hakkında birçok bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.


Hidrolik sistemlerin temel ilkeleri

Plastik, günlük yaşantımızda kullandığımız birçok ürünün hammaddesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geniş bir kullanım alanının olması, plastiği ve plastiğin işlenmesini önemli bir hale getirmektedir. Günümüzde kullanılan birçok makine gibi, plastik işlemede kullanılan makineler de, hidrolik sistemleri içermektedir. Bu makineleri çalıştıran kişilerin, makineler üzerinde bulunan hidrolik sistemleri sağlıklı bir şekilde çalıştırabilmesi için, hidrolik devre kurma yeterliğine sahip olması gerekir. Bu ders, size bu yeterliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Hidrolik devreleri ve bu devrelerde kullanılan devre elemanlarını tanıyarak plastik işleme tezgahlarında bulunan hidrolik devreli sistemleri kullanmanın yanı sıra, bakımlarınıda yapabilmeniz için gerekli olacak bilgiler bu derste anlatılmaktadır. Bu dersi başarı ile bitirmeniz durumunda, plastik işleme makineleri üzerindeki hidrolik sistemleri daha yakından tanıyarak onları kurallara uygun biçimde çalıştırabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır