Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Medikal Cihaz bakımı ve Kullanımı

Bu bölümde medikal cihazların bakımı ve medical cihazlarda kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular verilecektir. Sizde sağlık sektöründe çalışıyorsanız özellikle elektronik medikal cihazların kullanımı için ihtiyacınız olan bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


BiyoMedikal Gazlar

Bu ders sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile biyomedikal cihaz teknolojileri alanında medikal alanda kullanılan gaz çeşitlerinin özelliklerini bilmek ve korunma tedbirlerini ayırt etmek sizler için çok yararlı olacaktır. Biyomedikal cihazların çalışma esnasında kullandığı gazları tanımak ve onları doğru tanklarla beslemek için üretim kodlarını ve yazım kurallarını bilmeliyiz. Yanlış besleme pahalı cihazların bozulmasına ve en önemlisi bir yaşamın sona erdirilmesine sebep olabilir. Bu dersten edindiğiniz yeterlikler ile ihtiyaç duyulan gazların talebinde daha rahat iletişim kurabileceksiniz. Gaz hat arızalarında, teknik problemleri daha rahat algılayıp çözümleyebilecek ve kullanıcı isteklerine göre teknik destek verebileceksiniz. Bu derste, medikal gazlar hakkında, temel bilgileri ve medikal gaz hatlarında arıza tespit etme ve giderme hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Sizlerin, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri alanında, insan sağlığını koruma ve kurtarmaya yönelik teknik destek çalışmalarını yaptığınızın bilincinde olacağınızı ve bu bilinci çalıştığınız ortam ve çevrenize de yayacağınızı umuyoruz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır