Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Hareket ve ritm terimlerinin tanımı

Ritim, hareketlerin akımıdır. Belirli ve düzenli hareketlerin birbirlerini izleyen gruplar halinde yapılması, görülmesi, duyulmasıya da hissedilmesidir. Vücudun bu ritimlere yanıt vermesine ise hareket diyoruz. Ritim ile hareket etme bebeklik döneminden başlayarak insan hayatının her sürecinde devam eder. Müzik ritmini duyan her kişi küçük yaşlardan itibaren duyduğu ritme göre hareket eder. Bu ders ile doğru ritim kalıplarınıöğrenerek hareket etmeyi öğrenecek, farklı ritimleri yaratarak hareket etmeyi ve dans etmeyi öğreneceksiniz. Birbirinden farklıritim aletlerini öğrenecek, farklıritim kalıplarınıyaratacak ve uygulayacaksınız. dersin birinci bölümünde, ritim tanımını, bilinen basit ritim kalıplarını, ritim aletlerini tanıyacak, kendiniz ritim oluşturacak ve ritim duygusunu kazananacak alıştırmaları öğreneceksiniz. İkinci bölümde ise hareket ve ritim birlikteliğini uygulayarak öğreneceksiniz. Bu dersi aldıktan sonra, duyduğunuz her ritmi daha çabuk algılayacak, kendi bedeniniz ile yapabileceğiniz hareketlerin farkına varacak, ritim kalıplarınıhareketle birleştirerek dans figürlerini daha çabuk öğreneceksiniz. Bu ders ile eğlence hizmetleri departmanında ritim, hareket ve dansıkullanarak gösteriler hazılayabileceksiniz.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır