Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Turizm, Eğlence Tesisleri ve Hizmetler

Bu bölümde Turizm işletmeciliği yapmayı planlayan ve hizmet sektöründe çalışacak kişiler için faydalı bilgiler bulabilirsiniz. Masaj, eğlence aktiviteleri, Sunum, oyunlar vb. birçok konuyu bu bölümde bulabilirsiniz.


Halk Oyunları

Halaylar hakkında detaylı bilgi;Zeybek, Halay ,Çiftetelli , Zeybekte Harmandalı Örneklemesi, Çiftetelli Örneklemesi. Turizm sektöründe yer alan konaklama işletmelerinde eğlence hizmetleri önemli bir fonksiyon kazanmıştır. Bu bölümün iyi bir hizmet vermesi, animatörlüğü meslek edinmiş kişilerin başarılıolmasına bağlıdır. Alacağınız bu ders ile eğlence hizmetleri alanında, ülkemizin folklorik değerlerinden biri olan Türk halk oyunlarını yapabilme bilgi ve becerisini kazanabileceksiniz. Bu bilgi ve beceriler sayesinde kültürümüzün bir parçasıolan Türk halk oyunlarınıyerli, yabancıtüm insanlara doğru olarak aktarabileceksiniz. Böylece kültürümüze de sahip çıkmışolacaksınız. Halk oyunlarının eğlence hizmetleri alanındaki yeri ve önemini öğrenecek, animatörlük mesleğinde daha da ilerleyebileceksiniz. Bu derste Türk halk oyunlarını tanımak, bilgi sahibi olmak dışında, halk oyunlarınısahneye uyarlayacak ve örnekleme yapabileceksiniz. Günümüzde, hızlıyozlaştırılan kültürümüze sahip çıkabilmek için, folklorün (halk bilimi) bir alt dalıolan halk oyunlarıkonusunda doğru bilgiye sahip, becerikli ve işini seven insanlara ihtiyacıvardır

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır