Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Freze, CNC, Torna, Cad-Cam ve Makine Bilgisi

Bu bölümde çeşitli Makine bölümlerine ait programlar ve makinelerin kullanımı için teknik bilgi bulacaksınız. cad/cam programlarının kullanımından endüstriyel birçok makine kullanımına kadar kapsamlı bilgi verilmiştir. Bilgisayarla CAD katı modelleme çizimi, freze ve torna tezgahları kullanımı. Metal ve mermer işlemede kullanılan teknikler. Plastik Enjeksiyon ve Metal enjeksiyon kalıpları çıkarılması.


Freze Nasıl Yapılır - ders 2

Temel Frezeleme İşlemleri 2 dersi ile talaşlı imalatta çok önemli yeri olan frezecilik işlemlerinden kanal açma, bölme yapma, cep açma işlemlerini öğreneceksiniz Sanayide kalıpçılık, makine imalatçılığı, modelcilik, bilgisayar destekli makina ressamlığı yapabilmek için frezede kanal açma, bölme yapma, cep açma işlemlerini yapabiliyor olmak gerekir. Çokgenlerin imali, dişli çarkların imali, kalıp çekirdeklerinin çektirilmesi için gerekli havuzların yapımı, tezgah ve millerin üzerindeki kama kanallarının açılması bu dersin öğrenilmesiyle mümkün olur. Bu dersin öğrenilmesi sizin sanayide önemli yeri olan frezecilik konusunda ilerlemenizi sağlayarak iş bulmanızı kolaylaştıracaktır. Sahip olacağınız nitelikler, çalıştığınız işletmede sizin daha farklı bir konumda olmanızı sağlayacaktır.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler