Cahilim.com
Her konuda en basit dersler ve oyun siteleri.

Dikiş Kalıpları , Elbise Kalıpları

Giysi Modelleri, Etek kalıpları, gelinlik kalıpları, Elbise Dikişi, Çocuk ve Bayan Elbise dikimi teknikleri. Erkek elbise dikimi. Dikiş makinesi özellikleri, pratik dikiş teknikleri, yazlık etek ve mini etek modelleri. Gelinlik ve Nişan elbisesi dikimi.


Erkek Ceket kalıbı 2

Ceket; kollu, önden ilikli, bedeni kalçaya kadar örten, gömlek, kazak veya yelek üzerine giyilen giysi olarak tanımlanabilir. İlk olarak 1670’ li yıllara doğru Justokar (Fransız Juste Aucorpo) ile birlikte erkek giyiminde görülmüştür. Kollu, cepli, kemersiz, başlangıçta yukardan aşağıya kadar düğmeli, daha sonraları dantelli jabosunun görünmesi için kısmen açık, uzun ve dik bir giyecektir. XV. yüzyıl Lou’s zamanında kısalan boy, daha sonraki çağlarda kollar kaldırılarak gittikçe yelek biçimine yaklaşmıştır. Çağımızda yakalı ve astarlı, düz kollu, önü düğmeli olarak görülmekteysede değişik biçimlerine de rastlanmaktadır. Giyildiği yere, zamana ve modele göre blazer, smokin, frak, spenzer, york, mayer vb. olarak adlandırılır. Ülkemizde iç piyasa veya ihracat için erkek takım elbise üretimi yapan çok sayıda işletme vardır. Hatta birkaçı kendi markası ile ihracat üretimi yaparak dünya markaları arasına girmiştir. Bu işletmelerin pazar içindeki yerlerini koruyabilmeleri için kalite standartlarına uygun üretim yapmaları zorunludur. Bu nedenle nitelikli insan gücüne ve mesleğini tanıyıp geliştiren, bilgi ve becerisini verimli kullanabilen vasıflı elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Sizler de bu alanda kendinizi geliştirerek nitelikli ve verimli elemanlar olarak sektördeki yerinizi alabilirsiniz. Bu ders ile erkek ceketi model analizini, model uygulama işlemlerini, ceket kalıp açılımlarını, şablon çizimlerini, tela ve astar kalıpları ile ceket seri çizimlerini hazırlayacaksınız. Ana ve yardımcı malzeme hesaplamalarını tekniğe uygun yapma becerisi kazanacaksınız.

Not: PDF Dosyaları resimli belgelerdir. Açmak için Acrobat Reader Programı gerekir. Acrobat Reader indirmek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Adobe Sitesinden indir

Mesaj

Mesajınız onaylandıktan sonra yayınlanır (Üye olursanız hemen yayınlanır)
Gelişmiş editor için Javascript açık olmalıdır
Öneriler
Diğer Dersler